Рецензії Усі

Хочеш мріяти? Ходімо зі мною

15.12.2015.
Mriya

Олег Чаклун. Мрія. Dream. Мечта: казка. Українською, англійською та російською мовами. Художник Юлія Пилипчатіна. – К.: Фонтан казок, 2015

Наспів час мріяти. Автор книжки Олег Чаклун надає нам таку можливість. Казка має назву «Мрія. Dream. Мечта» – і одразу привертає до себе увагу. Це історія мрійливого хлопчика, який на вулиці помітив маленьку пташку і взяв її до себе додому. Він не покинув її саму, а допоміг, зігрівши в квартирі. Це свідчить про доброту та щирість героя – риси, які часто згадуються в казках. Хлопчик доглядав за цією пташечкою, годував та обігрівав її. А вночі бачив неймовірно добрі, яскраві, щирі та надзвичайно замріяні сни.

Він мріяв увесь час! Уявляв у своїх снах мрію-пташку. Спостерігав, як вона виростала на його очах. До речі, цей момент доглядання за твариною (птахою) нагадує мультфільм «Дюймовочка», коли головна героїня так само доглядала за ластівкою, поки не настала весна. А тоді відпустила ластівку.

Так сталося і в цій казочці, коли хлопчик (до речі, варто було б все ж таки дати йому ім’я) так само відпустив птаху на волю. Абсолютно не шкодуючи про це.

Mriya29

Історія завершується так: «І ось урешті птаха так виросла, що зайняла собою небо… І залишилася в ньому, перетворившись на зірки….

І хлопчик мандрував поміж цими зірками у своїх снах та мріях».

Так, це вигадано, такого не може бути! Але це ж казка – іще й з такими мрійливим юним героєм, що цілком суголосно віку.

У кінці книжки дитина може розмалювати героїв та зобразити власну мрію, таким чином ніби доповнюючи її. І автор разом із художницею Юлією Пилипчатіною, робота якої дуже яскрава й доречна, закликає до цього.

Цю книжку можна радити маленьким мрійникам та фантазерам – і звісно їхнім батькам. Хтозна – може, в майбутньому юний читач «Мрії» стане великим винахідником – а книжка допоможе йому в цьому.

Чому ця історія писана трьома мовами, а саме українською, англійською та російською?  По-перше, тому що автор так спрямовує своїм маленьких до вивчення іноземних мов. По-друге, певно, тому що люди мріють в будь-якій країні і будь-якою мовою.

Головне, щоб Ваші бажання чи мрії здійснювалися!!! Адже мрії – невід’ємна частина нашого життя як дитини, так і дорослого.

Ви згодні зі мною?

Анастасія Зайцева