10 книжок із зеленими обкладинками

Прийшла весна! Упевнені, ви вже так прагнете, щоб дерева вбралися в ошатні зелені кольори і милували вам око, а потім і розквітали пишним цвітом. А поки ви чекаєте цього весняного дива, пропонуємо вам потішити себе книжками із зеленими обкладинками. Адже зелений колір – дуже позитивний і неодмінно покращить вам настрій. Тож дайте цим книжкам зелене світло!
Павло Матюша «Вієчка»
Вієчка та її батьки, тато Жаринка і мама Талія, — дуже незвичайна родина. Вони такі доброзичливі й людяні, так люблять одне одного і весь світ навколо, що завдяки їм змінюється на краще все непривітне й самолюбиве гном’яче плем’я.
Дебютна книжка Павла Матюші «Вієчка» відкриває серію покетбуків «Казка під подушку», розрахованих на те, щоб дитина читала їх перед сном, брала з собою на прогулянку чи в подорож.
Вікторія Ярош «Три горішки для Сашка»
Дев’ятирічний Сашко — син олігарха. У нього є все, про що тільки може мріяти дитина, ба навіть набагато більше. Але дорослі ігри в аристократизм, якими так переймаються батьки, для Сашка відверто нудні, а матеріальні цінності не можуть замінити цінностей справжніх — насамперед світлої, щирої й безкорисливої дружби. І так триває доти, доки в Сашковому житті не з’являється… Сантиметрик! Хто він: маленький чарівник, який може виконувати бажання, чи уявний друг, Сашкове «друге я»? Вирішувати тобі, юний читачу — тим паче, що з появою Сантиметрика має шанс докорінно змінитися не лише Сашкове життя, а й твоє.
Сергій Пантюк «Вінчі й Едісон»
2045 рік. Братики Вінчі й Едісон та їхня подруга Фійка, бешкетуючи в татовому часольоті, випадково потрапляють у далеке-предалеке минуле і прихоплюють звідти яйце трицератопса. Мрія про «домашню тваринку» збулася – але пригоди, як виявилося, лише починаються…
Повість Сергія Пантюка «Вінчі й Едісон» – дебют відомого автора в прозі для дітей – належить до жанру не фентезі, а наукової фантастики, – себто життя динозаврів описане тут без жодних вигадок, а саме так, як його уявляє сучасна наука. А ось життя юних розбишак цікаве завжди – як би в майбутньому не вдосконалювалися технології!
Науково-фантастична повість входить до хрестоматії і рекомендована для вивчення в 1-2 класі.
Василь Карп’юк «За руку з черепахою.
Івасик, Ісусик і Марічка»
Ваша дитина незмінно відкрита до світу і сприймає його у всій красі — неупереджено. А таке сприйняття і є поезією, яка випливає зі звуків і ліній, поєднаних в о́брази.
У цій книжці відомий поет Василь Карп’юк і юна художниця Христина Стринадюк, обоє уродженці казкової Гуцульщини, розмовляють з Вами і з Вашою дитиною саме такими о́бразами – природними, справжніми, вільними від умовностей і упереджень. Разом з Івасиком, Ісусиком і Марічкою Ви і Ваше маля, почавши з казкових Карпат, помандруєте казковими світами – і переконаєтеся, що «за руку з черепахою добре йти…»
Олег Чаклун «Коротунчик»
Ці казки розповів тобі справжній чаклун, лише цілком сучасний – письменник Олег Чаклун. Зустрівши його випадково на вулиці, ти нізащо не здогадаєшся, хто він, – бо одягнений він буде не в пурпурну мантію, а в звичайні джинси й футболку; та й свої особливі чаклунські знання він зберігає не в стародавніх фоліантах, а в новітніх ґаджетах. Тим не менше, він може розповісти тобі чимало цікавого й важливого – скажімо, про твої улюблені іграшки і про те, як ти з ними поводишся (казка «Коротунчик»); про те, що мова тварин і людей не така вже й різна, як це видається на перший погляд («Нявчик» і «Гавчик»); про твої хитрощі («Важлива справа»), а головне – про те, що найважливішим у житті є дарувати всім довкола світло і радість («Ліхтар»).
Бо насправді як би не змінювався світ і люди в ньому, – а світло і радість завжди будуть найбільшим чаклунством.
Олег Чаклун «Мікробот і галактичний пірат»
«Мікробот і галактичний пірат» — третя книжка з циклу пригод справжнього супергероя сучасних українських дітей, маленького робота Мікробота і його друзів. Цього разу їм протистоїть наймоторошніший у галактиці пірат Зерос! А боротьбу з ним доведеться вести на дивовижній планеті Містерії, де немає нічого сталого — все безперестанку змінює барви й форми… Щоб у таких непростих умовах здобути перемогу і знову врятувати світ, друзі мусять виявити не лише дива кмітливості, а й найкращі душевні якості: доброту, співчуття і, як не парадоксально це звучить щодо роботів — людяність!
Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються в новій книжці найтаємничішого сучасного українського дитячого письменника Олега Чаклуна з живими традиціями доброї казки.
Юрій Бедрик «Снюсь-нюсь-нюсь»
Юрій Бедрик – один із найпотужніших українських поетів, який у своїй творчості органічно поєднує вишуканість класичної поетики із жвавим, мобільним, креативним мисленням сучасної дитини. Його образи яскраві і влучні, а поетичні рядки легко запам’ятовуються і «розтягаються на цитати».
Так само органічно поєднуючи найкращі традиції народного живопису й вишивки з креативними ідеями сучасного дизайну, проілюструвала книжку юна художниця, студентка Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Аліна Віліщук.
Вірші з книжки входять до хрестоматії і рекомендовані для вивчення в 1-2 класі.
Сергій Пантюк «Тимко і ґелґотунчик Шкода»
Зворушлива історія дружби кмітливого хлопчика Тимка і кумедного розбишакуватого гусеняти з влучним прізвиськом Шкода не залишить байдужим не лише Вашу дитину, а й Вас. Адже в цій історії усе справжнє — і ферма, і люди, і птахи, свійські й дикі, а головне — справжні емоції і справжні пригоди.
Олена Горобець «Горобці-молодці»
«Горобці-молодці» – дебют талановитої поетеси з Кропивницького Олени Горобець у літературі для дітей. Мама двох чудових хлопчиків, вона все знає про те, як скачати братика з інтернету, чи справді хлопці не люблять зайчиків і що може статися, коли бульку з жуйки видути аж надто велику. Її хвацькі і з добрим гумором написані, а іноді й наспівані вірші весело і грайливо проілюструвала відома художниця Світлана Сова.
Тетяна Стрижевська «Файні тОвсті дівки, йо!»
Мілка й Зоряна — абсолютно сучасні дівчатка! Вони знають геть усе про моду і їхнє життя розписане за канонами провідних жіночих журналів. Та ось одного разу невблаганна доля на цілий місць закидає їх до бабусі в далеке карпатське село. І тут ґламурність мусить пройти випробування Справжністю! Що від неї залишиться на лоні справжньої природи, у спілкуванні зі справжніми людьми – та ще й тоді, коли у дівчаток уперше починають зароджуватися справжні почуття?
Навдивовижу тонка психологічна повість Тетяни Стрижевської «Файні товсті дівки, йо!» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасного підлітка.